İSLAMİ SOHBET GİRİŞİ
326 kişi

islami chat - türkçe mirc indir

islami chat odalarına ait mirc programını aşağıdaki "mirc indir" yazısına tıklayıp bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Bu sayede dini sohbet odalarımıza direk bağlanıp tüm irc komutlarını rahatlıkla kullanabilerek chat yapabilirsiniz.

islami chat odaları seviyeli sohbetler diler!

islami chat yapmak ve oda kuralları

İnsanlar yaşadıklarını paylaşmak gereği hissederler, psikolojinin temelinde insanın konuşma ve paylaşma yani sohbet ihtiyacı vardır. İnsanlar konuştukça rahatlar ve adeta içini boşaltırlar. Bu nedenle yaygınlaşan internet kullanımıyla yazılı chat geliştirilmiştir. Bu sistemde insanlar birbiriyle chat yaparak paylaşımlarda bulunmaktadır. Kişiler istekleri doğrultusunda sohbet odalarını seçerek ortak özelliğe sahip kişilere ulaşabilirler.


Sohbet odalarının isimleri belirlenirken; şehir isimleri veya meslek türleri olabilmektedir. Üyeler memleketleri veya yaşadıkları şehirdeki kişilerle bu şekilde gruplandırılmış odalarda islami chat yaparak tanışıp görüşmektedirler. Üyeler isteklerine bağlı olarak gerçek yaşamlarında da online ortamda tanıştıkları insanlarla yüz yüze görüşebilirler. İslami sohbet konusunu doğaçlama kendileri belirleyebilir. Karşılarındaki kişinin de ilgi alanlarına dikkat etmeleri görüşmenin uzun sürmesini sağlayabilir.


Dini chat sisteminin kendine has kuralları vardır. Kurallara uymayan üyeler sistemden uyarı mesajları alırlar. Bu uyarılara uymayan üyeler belli zaman sonunda sistem dışı kalabilmektedir. Özellikle karşı tarafı rahatsız edici içerikte sözler sarf eden üyeler tespit edilip sistemin düzeni ve seviyesini korumak için üyelikleri dahi iptal edilebilmektedir. Hem cinsinizle tanışıp sonsuz dostluklar yaşayabilirsiniz.